Dodaj do Facebooka!

youtube

Ogłoszenia Parafialne

 

 

 

 

 

 

  

10-17.12.2023 r.

 

Trwa Adwent. Zapraszam do podejmowania postanowień, które pomogą nam przygotować się na godne przyjęcie Pana Jezusa do naszych serc w Święta Bożego Narodzenia. Roraty w poniedziałki i środy o 7.00, we wtorki, czwartki i piątki o 17.00.

 

Opłatki i świece Caritas możemy nabyć dzisiaj po Mszach w salce pod probostwem. Dziękuję Paniom z Zespołu Charytatywnego za pomoc.

 

W tym tygodniu zapraszam:

- Członków Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego i Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci we wtorek na Mszę o 17.00 i spotkanie,

- Kandydatów do bierzmowania z grupy A” we wtorek na 19.00, a z grupy „B” w środę na 18.30,

- Mamy z małymi dziećmi w czwartek na 9.00 do salki pod probostwem,

- Dorosłych na pogłębienie swojej wiary w czwartek na 20.00 do kościoła.

 

Odwiedziny Pana Jezusa u chorych i starszych Parafian w sobotę – proszę zapisywać tylko tych, którzy nie są na stałej liście.

 

Koło Gospodyń Wiejskich Jaworzynka dzisiaj sprzedaje ciasteczka i pierniki po Mszach o 9.00 i 11.15. Natomiast w przyszłą niedzielę podobną akcję przeprowadzi wspólnota Dzieci Maryi z naszej parafii. Dzieci przy pomocy Rodziców i Sióstr z Istebnej, które prowadzą tę wspólnotę, upiekły oraz udekorowały ciastka i pierniki. Dziękuję Siostrom za prowadzenie wspólnoty, a Rodzicom za zaangażowanie.

 

Plan kolędy duszpasterskiej znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.

 

Fundacja DKMS zaprasza chętne osoby do podzielenia się krwiotwórczymi komórkami macierzystymi lub szpikiem kostnym. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej.

 

Przed kościołem prasa katolicka.

 

Bóg zapłać za składane ofiary !

 

 

03-10.12.2023 r.

 

Dziękuję Parafianom i Służbie Kościelnej zaangażowanym w przygotowanie wystroju kościoła i kaplicy na Adwent. Dziękuję za przygotowanie i uwicie wieńców.

 

Rozpoczynamy Adwent. Zapraszam do podejmowania postanowień, które pomogą nam przygotować się na godne przyjęcie Pana Jezusa do naszych serc w Święta Bożego Narodzenia. Roraty w poniedziałki i środy o 7.00, we wtorki, czwartki i piątki o 17.00. Na Roraty zapraszam wszystkich Parafian, a z lampionami szczególnie Dzieci i Młodzież.

 

Opłatki i świece Caritas możemy nabyć dzisiaj po Mszach w salce pod probostwem. Dziękuję Paniom z Zespołu Charytatywnego za pomoc.

 

W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Msze o 8.00 i 17.00, nabożeństwo I-czwartkowe o powołania pół godziny przed Mszami. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze o 7.00 i 17.00, a o 12.00 Godzina Łaski.

 

W tym tygodniu zapraszam:

- Panie z Zespołu Charytatywnego na Mszę i spotkanie we wtorek na 17.00,

- Kandydatów do bierzmowania z grupy „B” we wtorek na 19.00,

- Dzieci na spotkanie ze świętym Mikołajem w środę na Roraty,

- Dzieci przygotowujące się do przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej i ich Rodziców oraz Dzieci Maryi i ich Rodziców na Mszę z przyjęciem Cudownego Medalika w czwartek na 17.00.

 

Ciasteczka i pierniki będzie sprzedawać Koło Gospodyń Wiejskich Jaworzynka w przyszłą niedzielę po Mszach o 9.00 i 11.15.

 

Stowarzyszenie „Dobrze, że Jesteś” prowadzi Świąteczną Akcję Pieczenia Ciasteczek. Informacje w gablocie i na stronie internetowej.

 

Ks. Michał napisał do list, który można przeczytać w gablocie i na stronie internetowej. Jeśli ktoś chciałby wspomóc działalność misyjną ks. Michała, pod chórem zbajdują się ulotki z informacjami.

 

Przed kościołem prasa katolicka.

 

Bóg zapłać za składane ofiary !

 

 

 

 

 

 

 

Jak co roku w okresie przedświątecznym Stowarzyszenie „Dobrze, że Jesteś” pragnie przeprowadzić ŚWIĄTECZNĄ AKCJĘ PIECZENIA CIASTECZEK

Uzyskane w ten sposób środki chcemy przeznaczyć na zapewnienie dowozu na zajęcia warsztatowe organizowane dla osób z niepełnosprawnościami z terenu Trójwsi.

Wielką pomocą będzie dla nas wsparcie w formie przekazania produktów spożywczych oraz wsparcie podczas wypieku ciasteczek. Będzie to miało miejsce w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Istebnej  w dniach od 5 do 7 grudnia. Pieczenie odbywać się będzie przez cały dzień od godz. 8.30. Wsparcie choćby na dwie, trzy godziny będzie ogromnie cenne.

Pamiętajmy! Błogosławione ręce, gdy jest ich więcej!!!

Zakup ciasteczek będzie możliwy już w piątek 8 grudnia w budynku OSP w Istebnej od 11.00 do 16.30 lub przed kościołem w Istebnej w najbliższą niedzielę w ramach planowanego kiermaszu prac wykonanych przez Stowarzyszenie! 

Niejednokrotnie już doświadczyliśmy z Waszej strony wsparcia i pomocnej dłoni, za co jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni.

Z góry dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie.

 

                         Podopieczni i członkowie Stowarzyszenia

 

 

 

 

 

 

 

 

List ks. Michała Mrzygłóda.

Szczęść Boże, z Ekwadoru piszę.

Na początku serdeczne podziękowania za pamięć, modlitwy i ofiarność. W części otrzymane ofiary zostały przeznaczone na odnowienie tabernakulum i naczyń liturgicznych oraz na zakup pralki (ona ułatwia życie).

Kontynuuję naukę języka hiszpańskiego. Teraz u innego nauczyciela, gdyż pierwszy był za drogi. Jeżdżę trzy razy w tygodniu do jednej z sąsiednich parafii na zajęcia. Zajęcia są prowadzone w języku… hiszpańskim. Po drodze słucham sobie kursu hiszpańskiego prowadzonego po rosyjsku, w domu czasem tłumaczę teksty z polskiego lub na polski. Co do zajęć: nieraz się zastanawiałem, jak jest możliwym uczyć się obcego języka w tymże obcym języku? Jak rozumieć zasady gramatyczne albo znaczenie słów wypowiadanych przez nauczyciela? Dalej nie wiem, jak to możliwe, ale to działa. Pewnie dlatego, że ważne są nie tylko słowa, ale i kontekst, w którym przebywamy: część się zrozumie, część się dopowie samemu.

Na te zajęcia to jeżdżę do sąsiedniej parafii. To jest parafia na szóstkę. Prowadzą ją księża z Hiszpanii. Chodzą zawsze w sutannach - ze względu na klimat - w białych. W kościele (z minimum 400 siedzącymi miejscami) jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. I cały czas są ludzie. Obok kościoła są salki katechetyczne (ponad 20) i sala na kilkaset miejsc, grota Matki Najświętszej, biuro parafialne, sklep z dewocjonaliami i minimum hektar parkingu. W tej kilkudziesięciotysięcznej parafii (a może i większej, bo to jest najszybciej rozwijający się rejon w Ekwadorze) pracuje 3 kapłanów. Jest także rada parafialna, katecheci, grupy parafialne i wielu wolontariuszy. Gdy się głębiej zakorzenię, to postaram się opisać funkcjonowanie parafii.

Listopad zaczął się od Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. W Polsce dni przeżywane dostojnie, spokojnie i z nadzieją. Tutaj trochę inaczej. Po pierwsze dniem wolnym jest 2 listopada. Pierwszego idzie się do pracy. Po drugie na cmentarzu nie ma tylu odwiedzających, co u nas. Także nabożeństwa są skromniejsze. I nie zawsze na cmentarzu. Pozytywnym momentem w Dniu Wszystkich Świętych jest „Bal Wszystkich Świętych” (to moja nazwa) – wydarzenie podobne do naszego Korowodu Wszystkich Świętych. Najładniej przebrane dzieci otrzymują nagrody. Tutaj podobnie jak w Polsce jest to pozytywna odpowiedź przeciw propagowanemu pogańskiemu Halloween. Jeszcze dwie uwagi na te listopadowe tematy. W Ekwadorze zmarłych chowa się „nad ziemią”, w murowanych grobowcach, podobnie jak to jest w Hiszpanii. Trumnę ze zmarłym zamurowuje się we wnęce, a nie zakopuje w ziemi. Drugą rzeczą trochę odmienną od naszej rzeczywistości są pogrzeby. To co wspólne, to – o ile to możliwe – Msza Święta z ciałem zmarłego w kościele i z zakrytą trumną (w Rosji trumnę zamyka się dopiero na cmentarzu przed opuszczeniem do grobu). I ból utraty też jest wspólny. Ale on jest wspólny dla wszystkich. Natomiast różnić się może – ponoć nie zawsze – przebieg pogrzebu. Muzyka grana nie na żywo, a z odtwarzaczy, głośna i… taneczna. Ten sam utwór słyszałem i na festynach, i na pogrzebie. A oprócz muzyki słychać też było strzały z pistoletów.

Jutro, to jest 25 listopada, mamy radosny dzień: święcenia kapłańskie jednego diakona. Proszę o modlitwę w Jego intencji. To ks. Italo Alcivar.

Wszystkich niech Was Pan Bóg błogosławi, z modlitwą ks. Michał Mrzygłód.