Dodaj do Facebooka!

26.05-02.06.2024 r.

Dzisiaj Dzień Matki. Dziękujemy wszystkim Mamom za trud i miłość macierzyńską, za nieprzespane noce i troskę. Życzymy Bożej łaski i prowadzenia na każdy dzień, sił i zdrowia, uśmiechu na twarzy i wielkiej miłości w sercu. Dziękujemy również Maryi, że została Mamą nas wszystkich.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa będziemy przeżywać w czwartek. Msze o 7.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy o 10.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. bp Wiesław, wyruszymy z Panem Jezusem w procesji. Parafian proszę o przyjście na uroczystość w strojach regionalnych, a szczególnie Dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii. Pozostałe dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia na dzwonkach Panu Jezusowi. Zapraszam Poczty Sztandarowe. O przygotowanie ołtarzy proszę Parafian z następujących dworów:

Łacki – I ołtarz, Dragony – II ołtarz, Biłki – III ołtarz, Rodzice dzieci pierwszokomunijnych – IV ołtarz przy kościele, a Druhów z OSP proszę o zabezpieczenie procesji.

Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za odnowienie przenośnego ołtarza przykościelnego.

Biskup Roman Pindel udziela dyspensyod wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek, a korzystających z niej zobowiązuje do modlitwy w intencjach Papieża lub złożenia jałmużny.

Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w sobotę na 18.45.

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo o 7.15 i odwiedziny Pana Jezusa u chorych i starszych Parafian (zapisy tych, którzy nie są na stałej liście).

Ksiądz Biskup Wiesław będzie dziękował Panu Bogu za przeżyte 60 lat i za 90 lat życia Mamy w przyszłą niedzielę o 7.00. Po Mszach będziemy mogli złożyć ofiarę, którą przeznaczymy dla Księdza Biskupa. Panie z Zespołu Charytatywnego proszę o jej zebranie.

Po śmierci o. Dobrosława Ojcowie Franciszkanie z Górek Wielkich nie są w stanie pomagać w naszej parafii we wszystkie niedziele roku. Po rozmowach z księżmi z dekanatu oraz moimi kolegami - księżmi pomagającymi dotychczas, Ojcami Franciszkanami z Pustelni oraz z Jabłonowa, a także po przedstawieniu Kurii Diecezjalnej potrzeby drugiego księdza w Jaworzynce, pojawiły się w grafiku rocznym niedziele, w które będę sam na parafii, nie znajdując innego księdza do pomocy. Abym godnie mógł wyspowiadać, pomodlić się z Wami w intencjach zalecanych i podczas Mszy Świętej oraz przemieścić się na Zapasieki i z powrotem potrzebuję odpowiednich odstępów czasu między Mszami. Po rozmowach z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję, że wspólnie jako pełnoletni Parafianie ustalimy godziny, w których będziemy sprawować Eucharystie. W przyszłą niedzielę przed każdą Mszą przed kościołem będziemy mogli na przygotowanych kartkach u Członków Rady Parafialnej oddać głos, zaznaczając jeden z dwóch wariantów Mszy o:

6.30, 8.30, 10.30 na Zapasiekach, 12.00 i 18.00

7.00, 9.00, 11.00 na Zapasiekach, 12.30 i 18.00.

Trwają prace remontowe. Wykonawca położył nowe ocieplenie oraz podłogę na strychu. Od poniedziałku będzie demontowane rusztowanie nad nawą główną i ustawiane przy ścianach bocznych celem ich odnowienia. Dziękuję Parafianom za modlitwę, składane większe ofiary na tacę, dar ołtarza i konto parafialne z racji remontu oraz Osobom, które pieczą ciasta dla pracowników, a także Paniom sprzątającym codziennie kościół. Dziękuję całej Służbie Kościelnej i Parafialnej za dyspozycyjność i wielką pomoc w czasie remontu.  Szczegółowe wiadomości dotyczące remontu znajdują się na stronie internetowej, a na probostwie można obejrzeć dokumentację.

Przypominam, że kolekcja Dzieciątek Jezus zgodnie z wytycznymi Diecezjalnego Konserwatora Zabytków oraz po rozmowie z ks. Stanisławem Pindlem zostanie przeniesiona do Muzeum Diecezji Bielsko – Żywieckiej. We wnęce pod chórem zostanie umieszczona figura św. Antoniego.

Zbiórka złomu organizowana przez OSP Jaworzynka Centrum odbędzie się 1 czerwca. Kontenery zostaną podstawione w Czadeczce, a druhowie będą zbierali złom po Jaworzynce od tych, którzy nie mają własnego transportu. Zarząd Straży prosi, aby nie podrzucać zużytych opon. Szczegóły w gablocie.

Całą Służbę Liturgiczną Ołtarza oraz ich Rodziców zapraszam na Mszę świętą 11 czerwca na 18.00, podczas której 8Kandydatów zostanie ministrantami; po Mszy spotkanie przy stole.

Dożynkową Mszę odprawimy w naszej parafii 8 września, podczas której szczególnie dziękować będą Parafianie z Czerchli i Krzyżowej. Gminna Msza dożynkowa zostanie odprawiona na Trzycatku.

Prasa katolicka przed kościołem.