Dodaj do Facebooka!

18.11.2018 – 25.11.2018

Dziś przypada 33 niedziela zwykła. Liturgia ostatnich dni roku kościelnego, przypomina o przemijalności ziemskiego życia i rzeczach ostatecznych człowieka. Każdy udział
w Eucharystii jest wyglądaniem naszego Odkupiciela, gdyż głosimy Jego śmierć, wyznajemy Jego zmartwychwstanie i oczekujemy Jego przyjścia w chwale. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Jezusa, którego słowa nigdy nie przeminą. Módlmy się dzisiaj w intencji księdza Biskupa Romana Pindla w dniu jego imienin.
Dziś w naszej Parafii przeżywamy niedzielę powołań. Witamy w naszej wspólnocie ks. Diakona oraz kleryka, przyjechali do nas z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, aby wspólnie z nami się modlić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.

Składka przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.

Liturgiczne obchody tygodnia:
• we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
• w środę – wspomnienie Ofiarowania NMP. Jest to dzień imienin księdza Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętajmy w modlitwie w intencji Biskupa Seniora.
• w czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
• w sobotę – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung – Lac, kapłana i męczennika

Pielgrzymi wybierający się do Francji proszeni są o wpłatę zaliczki 270 zł do 21.11 włącznie. Prosimy mieć ze sobą numer dowodu osobistego. Można wpłacać dzisiaj oraz po Mszach św. w tygodniu.

Po Mszy św. o godz. 11.15 zapraszamy naszą młodzież, a także kandydatów przygotowujących się do bierzmowania (obecność obowiązkowa) oraz ministrantów i lektorów na spotkanie z klerykami w naszym kościele.

Zapisy intencji na Msze św. na 2019 rok przyjmujemy w czwartek od godz. 9.00 do 13.00 i od godz. 15.00 do 19.00 w pierwszej kolejności zapisujemy intencje dziękczynne.

Spotkanie Oazy w piątek po wieczornej Mszy św.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rodzice Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzynce serdecznie zapraszają na uroczystość 80 – lecia istnienia szkoły w najbliższą sobotę.
     Plan uroczystości:
     10.00 uroczysta Msza święta
     11.00 akademia w sali gimnastycznej
     12.00 zwiedzanie wstawy upamiętniającej 80 lat pracy szkoły
     13.00 poczęstunek

Raz jeszcze Bóg Zapłać za składane dzisiaj ofiary.