Dodaj do Facebooka!

15.09.2019 - 22.09.2019

Dziś jest 24 niedziela zwykła. Bóg o nikim nie zapomina i nikogo nie przekreśla. Swoją szczególną troską otacza tych, którzy błądzą. Nie pozostawia ich na pastwę losu, lecz zawsze o nich pamięta. Wielką radość sprawia Mu, gdy odnajdzie się każdy zaginiony. Bóg postępuje z nami jak miłosierny Ojciec, okazując serce wszystkim ludziom.

Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
W dniu dzisiejszym, z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu,
ofiarą do puszek wspieramy Radio diecezjalne Anioł Beskidów.

Liturgiczne obchody tygodnia:
• w poniedziałek – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa;
• w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski;
• w piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca;
• w sobotę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W piątek na mszę świętą o godzinie 18.00 zapraszamy dzieci I-komunijne wraz z rodzicami. Po mszy świętej krótkie spotkanie w kościele.

Oazę młodzieżową zapraszamy w piątek na mszę świętą o godzinie 18.00, a po niej na spotkanie w salce pod probostwem.

Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godzinie 9.00.

Spotkanie scholi parafialnej w sobotę o godzinie 10.00 w kościele.

Od przyszłej niedzieli zapraszamy w każdą niedzielę na mszę świętą dla dzieci, która sprawowana będzie o godzinie 9.00.

Przypominamy o pielgrzymce diecezjalnej do Koszyc, miejsca śmierci i kanonizacji św. Melchiora Grodzieckiego. Termin 12 października br. Z parafii Istebna wpisało się już 18 osób. Zapisy jeszcze tylko dzisiaj do godzin wieczornych. Przy zapisach wpłacamy zaliczkę 40 złotych.

Bóg Zapłać za składane dzisiaj ofiary.