Dodaj do Facebooka!

15.07.2018 – 22.07.2018

Poprzez lata katechezy, dzięki świadectwu wiary rodziców i bliskich, od dzieciństwa posiadamy wiedzę o Bogu. Musimy każdego dnia pogłębiać naszą relację z Panem Bogiem, poprzez codzienną modlitwę. Tą relacją trzeba żyć i dawać o niej świadectwo wychodząc naprzeciw bliźnim z miłością i dobrym słowem.

Składka przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.

Liturgiczne obchody tygodnia:
• w poniedziałek – wspomnienie NMP z Góry Karmel. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej, którzy przed rokiem przyjęli szkaplerz święty oraz tych którzy pragną przyjąć ten Oręż Matki Bożej w tym roku. Noszony szkaplerz z wiarą i czcią to potężna siła i tarcza przez którą Matka Boża działa w naszym życiu.

Dożynki parafialne w tym roku 16 września przygotowują dwory: Gorzołki, Stańki, Klimki

W przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami, którymi patronuje św. Krzysztof. Poświęcenie pojazdów odbędzie się na parkingu kościelnym.

22.07.2018 – 29.07.2018

Każdy człowiek potrzebuje czasu i wyciszenia. Trzeba nam usłyszeć słowa Jezusa: Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie odludne i wypocznijcie nieco… to jest zaproszenia Chrystusa do właściwego wykorzystania niedzieli.

Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i naszej parafii.

• w poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
• we wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
• w środę – święto św. Jakuba, apostoła
• w czwartek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

We wtorek po wieczornej Mszy św. poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami, którym patronuje św. Krzysztof. Poświęcenie pojazdów odbędzie się na parkingu kościelnym.

29.07.2018 – 05.08.2018

Napomnienie św. Pawła: Znoście siebie nawzajem w miłości jest adresowane do nas. W każdej wspólnocie jest wielość ludzkich charakterów, zdolności, talentów, konfliktów i sporów, rozmaitych punktów spojrzenia na temat drogi Kościoła wyznaczonej przez Chrystusa. Wskazanie Pawłowe jest zatem wciąż aktualne i podyktowane troską o poprawne relacje między ludźmi.

Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła i naszej parafii.

• we wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
• w środę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
• w środę – święto św. Jakuba, apostoła
• w czwartek – przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając jego zwykłe warunki
• w sobotę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.