21-28.04.2024 r.

Dziękuję:

• Osobom, które złożyły deklaracje przystąpienia do modlitwy za dziecko nienarodzone i jego rodziców lub taką deklarację przedłużyły;
  • Parafianom zamawiającym Msze o urodzaje i uczestniczącym w nich oraz za składane przez Was ofiary i dary spożywcze;
  • Rodzicom, którzy stworzyli kolejną Różę Różańcową Rodziców za dzieci i modlą się codziennie.

Zapraszam w tym tygodniu na spotkania:

• Czcicieli Pielgrzymującej Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w czwartek na Mszę na 18.00, następnie na konferencję s. Damiany – odpowiedzialnej za Apostolat w Polsce i na spotkanie przy stole;
  • Kandydatów do bierzmowania z obu grup w piątek na 16.30.

Chcę podzielić się z Wami informacjami na temat wykonywanych prac remontowych naszego kościoła. Decyzja o remoncie stropu naszego kościoła została podjęta na spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej z powodu uginających się belek stropowych, a także po przeprowadzonej ekspertyzie technicznej. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, który przedstawił wykonawca. Po demontażu maskownic dolnych stan belek stropowych okazał się w dobrym stanie technicznym. Konstrukcja więźby dachowej została już całkowicie wzmocniona oraz zabezpieczona środkami PPOŻ do NRO według wytycznych ekspertyzy pożarowej. Uginające się belki stropowe są podwieszone do ceowników metalowych , które będą główną konstrukcją nośną naszego stropu nad nawą główną. Całość tworzy formę kratownic nad każdą belką stropową, co pozwoliło całkowicie je odciążyć. Obecnie wykonawca prac będzie wykonywał zabezpieczenie istniejącej więźby drewnianej oraz belek metalowych zgodnie z wytycznymi ekspertyzy pożarowej. Z powodu remontu nadal Msze w tygodniu na Groniu będą odprawiane wieczorem, a intencje Mszy porannych będą odprawiane tego samego dnia wieczorem. Przepraszam za utrudnienia i proszę o wyrozumiałość oraz o zachowanie szczególnej ostrożności i zasad BHP. Dziękuję Wam za modlitwę i składane przez Was większe ofiary na tacę i dar ołtarza z racji remontu oraz Pani, która piecze ciasta dla pracowników. Szczegółowe wiadomości dotyczące remontu znajdują się na stronie internetowej, a jeśli coś jest w nich niejasne lub potrzeba więcej informacji, proszę o osobisty kontakt ze mną. Na probostwie można obejrzeć pełną korespondencję urzędową oraz projektową.

Elektrośmieci możemy oddawać przy SP nr 2 w Jaworzynce koło składowiska opału do 30 kwietnia. Informacja o badaniach USG oraz pomocy dla domów dziecka w gablocie.

Prasa katolicka przed kościołem.

Bóg zapłać za składane ofiary !