Dodaj do Facebooka!

16.06.2019 – 23.06.2019

W imię Trójcy Świętej – Ojca i Syna i Ducha Świętego – zaczynamy każdą liturgię. Bóg objawia się w osobie Ojca, jest naszym Stworzycielem i źródłem naszego życia. Objawia się w osobie Syna, abyśmy doświadczyli jego miłości. Bóg objawia się również w osobie Ducha Świętego, by doprowadzić nas do pełnego poznania Boga: dodaje nam sił i odwagi do życia, podtrzymuje w nas ducha modlitwy, abyśmy mogli wyrazić nasze uwielbienie Bogu Trójjedynemu.

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie

Liturgiczne obchody tygodnia:
• w poniedziałek, 17.06, wsp. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
• czwartek, 20.06, Uroczystość Bożego Ciała
W Boże Ciało oddajemy cześć Chrystusowi ukrytemu pod postaciami chleba. Wielbimy Go i dziękujemy Mu za to, że pozostał wśród nas, że jest dla nas w Eucharystii, że możemy Go spożywać i posilać się Nim w drodze do naszej niebieskiej ojczyzny. Przez nasz udział w procesji składamy publiczne świadectwo wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Udekorujmy na trasie procesji nasze domy symbolami religijnymi.
Uczyńmy to z radością ubrani licznie w tradycyjny stój ludowy.
Dzieci I-szo komunijne przychodzą w bieli.
Dzieci przedszkolne i 6 latki zapraszamy do sypania kwiatów.
Prosimy o przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała.
Ołtarz I (Łacki)- odpowiedzialny Antoni Kawulok
Ołtarz II (Bucznik) – odp. Jan Dragon, Józef Dragon, Władysław Dragon
Ołtarz III (Biłki) – odp. Józef Łabaj i Piotr Mirek
Ołtarz IV (przy kościele) – odp. rodzice dzieci I-komunijnych
Prosimy strażaków o zabezpieczenie trasy procesji.
• piątek 21.06, – wsp. Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
W tym dniu oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

W przyszłą niedzielę wspólnota nasza obchodzić będzie odpust ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła. Kazanie odpustowe wygłosi Ks. Grzegorz Strządała.
     Suma odpustowa o godz. 11.15. Zapraszamy na tę Mszę Św. wszystkich naszych Parafian, orkiestrę dętą, oraz dzieci I-szo komunijne w swoich strojach.

Raz jeszcze Bóg Zapłać za składane dzisiaj ofiary.