Dodaj do Facebooka!

youtube

Ogłoszenia Parafialne

 

 

 

 

 

Witamy bardzo serdecznie naszego rodaka ks. bpa Wiesława Krótkiego. Ksiądz Biskup obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia przyjęcia sakry biskupiej. Uroczysta Msza jubileuszowa pod przewodnictwem bpa Wiesława odbędzie się 11 czerwca o 11.15. Zapraszam na uroczystość w strojach regionalnych. Dzisiaj po Mszach będzie można złożyć ofiarę, którą przeznaczymy dla Księdza Biskupa. Dziękuję Paniom za jej zebranie.

 

Dziękuję wszystkim Parafianom dbającym o kaplicę na Zapasiekach: za jej cotygodniowe sprzątanie, strojenie. Dziękuję także Kościelnym, Organistom, Panom posługującym w czasie Mszy, Ministrantom, Lektorom, Osobom troszczącym się o obejście. Bóg zapłać.

 

W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy o godz. 10.00 wyruszymy z Panem Jezusem w procesji. Proszę Parafian o przyjście na uroczystość w strojach regionalnych, a szczególnie Dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii. Pozostałe dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia na dzwonkach Panu Jezusowi. Proszę o przygotowanie ołtarzy Parafian z następujących dworów:

          I – Łacki

          II – Dragony

          III – Biłki

          IV – przy kościele Rodzice dzieci pierwszokomunijnych,

a Druhów z OSP proszę o zabezpieczenie procesji.

 

Biskup Roman Pindel udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek, a korzystających z niej zobowiązuje do modlitwy w intencjach Papieża lub złożenia jałmużny.

 

Kandydatów do bierzmowania z obu grup zapraszam na spotkanie we wtorek na 18.45.

 

Mszę Dożynkową odprawimy w tym roku 10 września. Gospodarzami będą Parafianie z Kikuli, Zakikuli, Czadeczki Dolnej i Górnej.

 

Niepubliczne Przedszkole Smerfokolandia w Jaworzynce prowadzi zapisy na rok szkolny 2023/4 oraz na miesiące lipiec – sierpień 2023.

 

Przed kościołem prasa katolicka.

 

 

Bóg zapłać za składane ofiary !