Dodaj do Facebooka!

Ogłoszenia Parafialne

Dziś 4. niedziela wielkanocna. Jezus Chrystus jako Dobry Pasterz proponuje nam, byśmy w jedności z Nim doświadczyli prawdziwego wyzwolenia. Wszyscy jesteśmy pasterzami dla siebie nawzajem. Stąd też winniśmy się czuć odpowiedzialni jeden za drugiego i za całe posłannictwo Kościoła w świecie. Będąc pasterzami jesteśmy zobowiązani do wiernego przestrzegania warunków skutecznego pasterzowania. Bądźmy pasterzami współczesnego świata i to pasterzami dobrymi.

Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i naszej świątyni.

Liturgiczne obchody tygodnia:

a)    w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;

b)   w sobotę święto św. Macieja Apostoła. Jest to dzień patronalny Papieskiego Dzieła św. Piotra Apotoła.

Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszam w piątek na Mszę świętą o godzinie 1800, a po niej na spotkanie formacyjne.

Oazę zapraszam na spotkanie w piątek po wieczornej mszy świętej.

Dzieci Maryi zapraszam na spotkanie w sobotę o godzinie 1600.

Wójt Gminy Istebna, Sołtys wsi Jaworzynka oraz Rada Sołecka zapraszają na Zebranie Wiejskie wsi Jaworzynka, które odbędzie się 12.05.2022 o godzinie 1700 w remizie OSP Jaworzynka Centrum.

15 maja niedziela o godzinie 1400 Muzeum Regionalne „Na Grapie” zaprasza na drzwi otwarte i koncerty kapel góralskich. Dochód będzie przeznaczony na leczenie Wiktorka Szczechowiaka z Węgierskiej Górki, który potrzebuje leku wartego 9 000 000 zł.

Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Niedziela.