Dodaj do Facebooka!

Ogłoszenia Parafialne

Adwent nie jest wspominaniem przeszłości ani kreowaniem przyszłości, ale przeżywaniem teraźniejszości. Dlatego na progu adwentu liturgia wzywa Kościół, aby na nowo głosił wszystkim narodom swe przesłanie, które ujmuje prosto i zarazem zdecydowanie: Bóg przychodzi. On nie jest Bogiem, który żyjąc w niebie, nie interesuje się nami ani naszymi dziejami. Jest Ojcem, który nigdy nie przestaje o nasz myśleć i w pełni szanując naszą wolność, pragnie nas spotkać i nawiedzić; chce przyjść, zamieszkać wśród nas, pozostać z nami. Przychodzi, bo chce nas wyzwolić od zła i śmierci, od tego wszystkiego, co uniemożliwia nam prawdziwe szczęście. Bóg przychodzi, aby nas zbawić! Niech ta prawda przenika nasze umysły i serca i pozwoli godnie uczestniczyć w liturgii 1. niedzieli adwentu.

Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i naszej świątyni.

Liturgiczne obchody tygodnia:

a)    we wtorek święto św. Andrzeja, apostoła;

b)   w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

c)    w sobotę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Przez jej wstawiennictwo modlimy się za górników oraz ich rodziny. Jest to zarazem Dzień modlitw za bezrobotnych.

Msze święte roratnie w naszym kościele odprawiane będą w poniedziałek i środę o godzinie 700, natomiast we wtorek, czwartek i piątek o godzinie 1800.

Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas są do nabycia w salce pod plebanią.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji. Natomiast ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.

Oazę młodzieżową zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej mszy świętej.

Dzieci Maryi zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 1600.

Przed kościołem do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela oraz WPiS.