17-24.03.2024 r.

Parafianom i Gościom dziękuję za okazaną w ubiegłym tygodniu duchową i materialną pomoc dla misji w Republice Środkowej Aryki prowadzonej przez o. bpa Zbigniewa Kusego pochodzącego z Cieszyna.

Na Zapasiekach wykonano kolejny etap prac remontowych kaplicy: położono bruk. Dziękuję Firmie prowadzącej prace oraz pomagającym Parafianom.

W naszej parafii powstała nowa Róża Różańcowa Rodziców w intencji dzieci. Dziękuję Rodzicom z Róż i wszystkim Parafianom za modlitwę w intencji naszych dzieci. Rodziców zainteresowanych przystąpieniem do Róż Rodziców proszę o kontakt.

Rekolekcje dla dzieci rozpoczynają się dzisiaj. Witamy ks. Grzegorza Piekiełko, które je poprowadzi. Dziękuję Dyrekcjom, Nauczycielom i Pracownikom Szkół na Groniu i Zapasiekach za pomoc w organizacji rekolekcji, a także za okazywaną pomoc i życzliwość w ciągu całego roku. Plan rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej.

Imienników św. Józefa zapraszam na Mszę we wtorek na 17.00.

Odwiedziny Pana Jezusa u chorych i starszych Parafian w sobotę od 9.00 – proszę zapisywać tylko tych, którzy nie są na stałej liście.

W Polsce podejmowana jest nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W kościele będziemy spotykać się o 21.00 do przyszłej niedzieli włącznie. Jeżeli ktoś nie będzie mógł modlić się w kościele, proszę o modlitwę w rodzinach, domach lub tam, gdzie będziecie.

Zapraszam do modlitwy wielkopostnej: Drogi Krzyżowe na Zapasiekach we wtorki o 15.00, na Groniu w piątki o 16.00; Gorzkie Żale w niedziele przed Mszami. W piątki Msza z kazaniem pasyjnym. Dziękuję Parafianom za podejmowaną modlitwę, wyrzeczenia, postanowienia oraz sztafetę postną w intencji naszej parafii, a także w mojej intencji i księży nam pomagających.

Paschaliki i baranki wielkanocne możemy dzisiaj nabyć w salce pod probostwem. Dziękuję Paniom z Zespołu Charytatywnego za pomoc.

Dzieci Maryi z naszej parafii organizują kiermasz palm, a wolontariusze Fundacji „Jest Bosko” kiermasz wypieków wielkanocnych. Oba kiermasze w przyszłą niedzielę po Mszach.

Na Drogę Krzyżową z Koniakowa na Mlaskawkę w poniedziałek na 17.30 zaprasza Wspólnota Ogień Boży.

Informacja o bezpłatnym badaniu wzroku w gablocie.

Przed kościołem prasa katolicka.

Bóg zapłać za składane ofiary !