Dodaj do Facebooka!

youtube

Pielgrzymka parafialna do grobów apostolskich i miejsc świętych we Włoszech i Austrii

Aktualności

Dodano: 2017-11-18, 20:32

PIELGRZYMKA PARAFIALNA
DO GROBÓW APOSTOLSKICH I MIEJSC ŚWIĘTYCH
WE WŁOSZECH I AUSTRII (04.07 - 14.07.2018r.)

W dniach od 04.07 do 14.07.2018 roku Parafia nasza organizuje jedenastodniową pielgrzymkę do świętych miejsc na terenie Włoch i Austrii w tym do Grobów naszych patronów Apostołów Piotra i Pawła. W programie zwiedzimy Mariazell (jedno z największych sanktuariów maryjnych w Europie), LoretoSan Giovanni Rotondo (miejsce związane ze św. Ojcem Pio), Monte San Angelo (sanktuarium św. Michała Archanioła), Manfredonia (całodniowy wypoczynek na plaży nad Adriatykiem), Bari (sanktuarium św. Mikołaja), Matera (unikatowe miasto wykute w skale, wpisane na listę UNESCO, tam został nakręcony film pt. „Pasja”), Monte Cassino, Rzym (Watykan: podczas obecności papieża Franciszka weźmiemy udział w Audiencji Generalnej, nawiedzimy cztery Wielkie Bazyliki Rzymskie w tym groby naszych Patronów Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz kaplicę św. Sebastiana, gdzie pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II.

Zwiedzanie Wiecznego Miasta z przewodnikiem: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański z kolumną Matki Bożej Niepokalanej oraz słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi, Święte Schody, które do Rzymu zostały sprowadzone z Jerozolimy i wg legendy Jezus Chrystus był po nich prowadzony na sąd do pałacu Poncjusza Piłata.

Casia (sanktuarium św. Rity), Asyż, Wenecja, Wiedeń (Kahlenberg - miejsce związane z Janem III Sobieskim i odsieczą wiedeńską oraz kościół Polski na Rennwegu).

Biuro podróży zapewnia: przejazd komfortowym autokarem, zakwaterowanie
w hotelach *** i ****, opiekę pilota, ubezpieczenie. Koszt 2.360 zł. Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać od 60 do 100 euro). Biuro podróży Vervinci Travel jest rekomendowane przez inne parafie oraz cieszy się dobrą opinią. Zapisy przyjmuje ks. Paweł do końca grudnia oraz udziela wszelkich informacji związanych z naszą parafialną pielgrzymką.

Opiekun duchowy – ks. Paweł Then tel. 33 855 63 95, kom. 795 553 206